Informacje dla osób z niepełnosprawnościami

kup bilety online

Teatr Polonia posiada udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami. Mają Państwo możliwość obejrzenia spektaklu zarówno na Dużej, jak i na Małej Scenie. Teatr Polonia został laureatem nagrody Warszawa bez barier 2008 za dostosowanie obiektu oraz otwartość na potrzeby osób z niepełnosprawnością.

 

Zasady dotyczące osób poruszających się na wózku inwalidzkim i osób towarzyszących

  1. Istnieje możliwość rezerwacji jednego bezpłatnego miejsca dla osoby poruszającej się wyłącznie na wózku inwalidzkim, w tym celu należy skontaktować się z odpowiednim wyprzedzeniem z kasą biletową. Nie gwarantujemy miejsca osobom, które pojawią się bez wcześniejszej rezerwacji.
  2. Osoba towarzysząca może zarezerwować wcześniej płatną wejściówkę, która gwarantuje miejsce siedzące obok osoby poruszającej się na wózku.
  3. Miejsca na widowni przeznaczone dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim oraz osób towarzyszących z wejściówkami wskazują bileterzy.

 

Pętla indukcyjna

Dzięki Fundacji Kultura Bez Barier uruchomiliśmy w Teatrze Polonia pętlę indukcyjną, która pomaga osobom z problemami ze słuchem lepiej rozumieć słowa wypowiadane na scenie, eliminując równocześnie ewentualne dźwięki dochodzące z widowni. 

Z naszej pętli może skorzystać każdy, kto ma w swoim aparacie lub implancie słuchowym cewkę indukcyjną (90% aparatów posiada ten element). Jeżeli nie wiedzą Państwo, czy aparat lub implant słuchowy ma program pętli indukcyjnej albo czy program jest włączony – powinien się skontaktować ze swoim protetykiem słuchu.

Pętla indukcyjna w naszym teatrze jest uruchomiona przy każdym spektaklu - nie ma konieczności zgłaszania wcześniej takiej potrzeby. Aby z niej skorzystać, wystarczy jedynie przełączyć aparat/implant słuchowy w tryb "T".

Kluczowe miejsca w teatrze zostaną oznaczone specjalnymi naklejkami z symbolem, informującym Państwa o możliwości skorzystania z pętli indukcyjnej. Jednocześnie informujemy, że dołączyliśmy do listy miejsc publicznych oferujących to udogodnienie na stronie www.tumozesz.pl

 

Miejsce przyjazne stomikom

Miło nam również poinformować, że Teatr Polonia jest przystosowany do wizyt osób z wyłonioną stomią. Teatr Polonia jest pierwszym w Polsce miejscem użyteczności publicznej, które przystosowało swoją przestrzeń do potrzeb stomików, a tym samym pierwszym punktem na powstającej mapie „Miejsc przyjaznych stomikom”. Program „Miejsce przyjazne stomikom” ma na celu ułatwienie funkcjonowania w przestrzeni publicznej osobom z wyłonioną stomią. 


Dodatkowe informacje

Kasa i foyer teatru są wynajmowane od m.st. Warszawy - Dzielnicy Śródmieście

MECENAS TECHNOLOGICZNY TEATRÓW

billenium

DORADCA PRAWNY TEATRÓW

139279v1 CMS Logo LawTaxFuture Maxi RGB

WYPOSAŻENIE TEATRÓW DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

zporr mkidn

PREMIERY W 2023 ROKU DOFINANSOWANE PRZEZ

Warszawa-znak-RGB-kolorowy-pionowy

PATRONI MEDIALNI

NowySwiat Logo Napis Czerwone gazetapl logo@2x Wyborcza logo Rzeczpospolita duze new winieta spis 2rgb
Z OSTATNIEJ CHWILI !
X