Biuro prasowe

kup bilety online

PLENEROWE SPEKTAKLE Teatru Polonia i Och-Teatru w 2013 r.

 

PLENEROWE SPEKTAKLE
Teatru Polonia i Och-Teatru w 2013 r.

Gramy na PLACU KONSTYTUCJI oraz przed OCH-TEATREM.

Także i tego lata Teatr Polonia i Och-Teatr zapraszają na niebiletowane, otwarte spektakle grane na scenach plenerowych. Widzowie będą mogli zobaczyć popularne spektakle, które od lat gromadzą setki widzów, oraz tegoroczną premierę: Czerwonego Kapturka.

Zapraszamy na Plac Konstytucji od 20 do 31 lipca 2013. Widzowie będą w tym czasie mogli zobaczyć Czerwonego Kapturka (PREMIERA 20.07.2013!), Hej Joe! oraz Lament na Placu Konstytucji.

Pomiędzy 1 a 26 sierpnia 2013 przed Och-Teatrem zobaczyć będzie można spektakle Lament na Placu Konstytucji, Kopciuszek, Flamenco Namiętnie, Starość jest piękna, Czerwony Kapturek oraz Związek Otwarty.

Tego lata Polonia i Och w plenerze zagrają łącznie 40 spektakli, a w sumie – w siedzibach oraz w plenerze – aż 153 spektakle!


To kolejny już rok, podczas którego w czasie letnich wakacji Teatr Polonia i Och-Teatr dla wszystkich Widzów przygotowują wyjątkową propozycję teatru na wakacje. Teatru ulicznego, lecz nie tego z efektami, inscenizacją, pomysłami widowiskowymi, ale teatru prostego w najlepszym znaczeniu tego słowa: proponującego przechodniom zwykłe słowo, historię, bezpośredni dialog. Teatru ofiarowującego aktorów z ich umiejętnościami zainteresowana słuchaczy, zagrania problemu, postaci, charakteru. Tylko tyle i aż tyle. To także teatr dostępny dla każdego. Wstęp na wszystkie spektakle plenerowe jest, jak zawsze, bezpłatny. Przestawienia rozpoczną się na Placu Konstytucji 20 lipca 2013 r. premierą CZERWONEGO KAPTURKA  w reżyserii Adama Biernackiego. Na placu Konstytucji gramy do 31 lipca włącznie. W sierpniu nasze spektakle dla dorosłych i dla dzieci grać będziemy od 1 do 26 sierpnia przez Och-Teatrem (* nie gramy jednak w dni deszczowe). W dni powszednie zapraszamy widzów na godz. 17.00, a w weekendy na 13:00 lub 15:00.

W 2013 roku Teatr Polonia i Och-Teatr grają spektakle plenerowe dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego - serdecznie dziękujemy.

JAK TO SIĘ ZACZĘŁO? TEATR W PLENERZE ZAPRASZA NA SPEKTAKLE PRZEZ CAŁE LATO!

Plenerowa scena Teatru Polonia została uruchomiona na Placu Konstytucji w czerwcu 2007 roku, premierą tekstu Krzysztofa Bizio Lament na placu Konstytucji.
Pomysł wystawiania spektakli na ulicy doceniło także środowisko teatralne - w "Konkursie na wystawienie polskiej sztuki współczesnej" Krystyna Janda otrzymała nagrodę za koncepcję przedstawienia "Lament...", a Olga Sarzyńska i Maria Seweryn zostały docenione za role matki i córki.

W kolejnym roku Teatr Polonia wystawił na Pl. Konstytucji Starość jest piękna w reżyserii Łukasza Kosa.

W 2009 r. odbyła się premiera trzeciego tytułu na Pl. Konstytucji – teatru gitarowo-rock&rollowego Jana Jangi Tomaszewskiego Hej Joe!.

W 2010 r. z kolei na plenerowej scenie zagościł muzyczny teatr tańca Flamenco namiętnie.


W 2012 roku Teatr Polonia i Och-Teatr zaproponowały warszawskiej publiczności dwa nowe tytuły: Związek otwarty w reżyserii Krystyny Jandy, którego premiera odbyła się 16 lipca 2012 r. oraz Kopciuszka Jana Brzechwy w reżyserii Marii Ciunelis (premiera plenerowa 14 lipca 2012 r.).

 

Scena plenerowa ma już swoich wiernych widzów, także wśród najmłodszych, w weekendy gramy także bajki dla dzieci - Pchłę Szachrajkę czy Kopciuszka Jana Brzechwy, a od bieżącego roku także kolejny tytuł dla dzieci.

 

SPEKTAKLE PLENEROWE 2013 – KOLEJNA PREMIERA!

 

Tego roku najmłodszym widzom przypomnimy piękną opowieść Jana Brzechwy, czyli Czerwonego Kapturka. Starsi widzowie na pewno pamiętają dziś już kultowe nagranie winylowe, w którym udział wzięli choćby Barbara Krafftówna czy Irena Kwiatkowska (zarejestrowane przez Polskie Radio w roku 1961) – do niego odwoływać się będzie nasz spektakl. Młodzi artyści (występują Matylda Damięcka, Katarzyna Kołeczek, Agata Sasinowska, Bartłomiej Magdziarz i Jarosław Sacharski) wciągną w teatralną przygodę nie tylko najmłodszych widzów, ale także ich rodziców, wujków, ciocie oraz całe rodziny. Czerwony Kapturek to opowieść o strachu, który ma wielkie oczy i sile przyjaźni, która pokonuje największe przeszkody. O tym, że znajdując się nawet w najgorszej opresji, zawsze można liczyć na wiernych przyjaciół. Twórcy spektaklu chcą przekraczać granice sceny, wciągać w swoją opowieść najmłodszych, aby teatr kojarzył im się przede wszystkim z przyjemnością i zabawą. Premiera 20 lipca 2013 na Placu Konstytucji.

 

W roku 2013 zapraszamy wszystkich miłośników teatru od 20 lipca: w lipcu gramy na
Pl. Konstytucji, a od 1 do 26 sierpnia na scenie plenerowej Och-Teatru (OCH-GRÓJECKA 65).

 

Serdecznie zapraszamy!
Pełny repertuar na stronie: www.teatrpolonia.pl oraz
www.ochteatr.com.pl

 

Kasa i foyer teatru są wynajmowane od m.st. Warszawy - Dzielnicy Śródmieście

MECENAS TECHNOLOGICZNY TEATRÓW

billenium

DORADCA PRAWNY TEATRÓW

139279v1 CMS Logo LawTaxFuture Maxi RGB

WYPOSAŻENIE TEATRÓW DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

zporr mkidn

PREMIERY W 2023 ROKU DOFINANSOWANE PRZEZ

Warszawa-znak-RGB-kolorowy-pionowy

PATRONI MEDIALNI

NowySwiat Logo Napis Czerwone gazetapl logo@2x Wyborcza logo Rzeczpospolita duze new winieta spis 2rgb
Z OSTATNIEJ CHWILI !
X