Biuro prasowe

kup bilety online

WAKACJE W TEATRZE POLONIA I W OCH-TEATRZE: ZAPRASZAMY NA 153 SPEKTAKLE!

Warszawskie teatry Polonia oraz Och-Teatr w wakacje grają jeszcze więcej niż w trakcie sezonu – bo u obu tych miejscach sezon trwa przez cały rok! Tego roku w same tylko wakacje Och-Teatr zagra 83 spektakle, zaś Teatr Polonia zaprosi widzów na 70 spektakli. Jest w czym wybierać!

LATO I TEATR W PLENERZE – PREMIERA „CZERWONEGO KAPTURKA”!

Oprócz spektakli granych w siedzibach, Teatr Polonia oraz Och-Teatr serdecznie zapraszają na sztuki grane w plenerze – jak co roku zobaczyć będzie można spektakle na Placu Konstytucji (już od 20 lipca począwszy – pierwszym spektaklem będzie premiera „Czerwonego Kapturka” Jana Brzechwy w reż. Adama Biernackiego) oraz na scenie Och-Grójecka 65 przed Och-Teatrem (tam sztuki dla dorosłych i dla dzieci grane będą codziennie od 1 do 26 sierpnia). Na wszystkie spektakle plenerowe, jak zawsze, wstęp wolny!

„Czerwony Kapturek” to kolejna bajka Jana Brzechwy w repertuarze teatrów. Starsi widzowie na pewno pamiętają dziś już kultowe nagranie winylowe, w którym udział wzięli choćby Barbara Krafftówna czy Irena Kwiatkowska (zarejestrowane przez Polskie Radio w roku 1961) – do niego odwoływać się będzie spektakl, pełen piosenek i z . Młodzi artyści (występują Matylda Damięcka, Katarzyna Kołeczek, Agata Sasinowska, Bartłomiej Magdziarz i Jarosław Sacharski) wciągną w teatralną przygodę nie tylko najmłodszych widzów, ale także ich rodziców, wujków, ciocie oraz całe rodziny. „Czerwony Kapturek” to opowieść o strachu, który ma wielkie oczy i sile przyjaźni, która pokonuje największe przeszkody. O tym, że znajdując się nawet w najgorszej opresji, zawsze można liczyć na wiernych przyjaciół. Twórcy spektaklu chcą przekraczać granice sceny, wciągać w swoją opowieść najmłodszych, aby teatr kojarzył im się przede wszystkim z przyjemnością i zabawą. Premiera 20 lipca 2013 na Placu Konstytucji.

 LATO W TEATRZE POLONIA – PREMIERA „KONSTELACJI”!

Dwa letnie miesiące w Teatrze Polonia oznaczają przegląd tego, co teatralni widzowie lubią najbardziej: znakomici aktorzy, dobre teksty i różnorodny repertuar. Zobaczyć będzie można nie tylko „32 omdlenia” w mistrzowskiej obsadzie (K. Janda, I. Gogolewski oraz J. Stuhr), ale też „Danutę W.” czy „Zmierzch długiego dnia”, czyli klasykę amerykańskiego dramatu 
XX-wieku z Krystyną Jandą oraz Piotrem Machalicą w rolach głównych. Ponadto na afiszu znajdziemy sztuki, na które wielu widzów czeka od kilku miesięcy: „Dowód” (w reżyserii Andrzeja Seweryna i z Joanną Trzepiecińską oraz Marią Seweryn, Marcinem Perchuciem i Andrzejem Sewerynem w obsadzie), a z klasyki na przykład "Grube Ryby" w znakomitej obsadzie (choćby Artur Barciś, Sławomir Orzechowski, Krzysztof Kiersznowski, Agnieszka Pawełkiewicz czy Wiesława Mazurkiewicz).

Przede wszystkim jednak na koniec sierpnia w Teatrze Polonia planowana jest premiera sztuki „Konstelacje” Nicka Payne’a, reżyserowanej przez Adama Sajnuka, z Marią Seweryn oraz Grzegorzem Małeckim w obsadzie. To piękna, dwuosobowa sztuka o przeznaczeniu, o tym, jak z pozoru błahe, codziennie wydarzenia wpływają na nasz los. A w tle - matematyka, fizyka kwantowa i teoria kosmosu. Tajemniczy, na wpół poetycki, wzruszający, a momentami niezwykle dowcipny tekst, opowiadający o Marianne i Rolandzie, którzy spotykają się i zakochują w sobie. Ale co by było, gdyby ich drogi w ogóle się nie zeszły? A gdyby ich losy skrzyżowały się w innym momencie? PREMIERA NA DUŻEJ SCENIE TEATRU POLONIA 30 SIERPNIA 2013 R.

Repertuar wakacyjny teatru Polonia znaleźć można tutaj:http://www.teatrpolonia.pl/repertuar

LATO W OCH-TEATRZE

W lipcu oraz w sierpniu Och-Teatr będzie nieustannie bawić i zapraszać na komedie, farsy i zabarwione uśmiechem oraz wzruszeniem dramaty. A wszystko w brawurowym wykonaniu najbardziej lubianych aktorów - na scenie Ochu w wakacje zagrają nie tylko Barbara Krafftówna, Viola Arlak, Maria Seweryn, Iza Kuna czy Monika Fronczek, ale też Artur Barciś, Cezary Żak, Michał Piela, Wojciech Pokora, Rafał Rutkowski czy Stefan Friedmann i wiele innych znakomitości. Scena przy Grójeckiej 65 zaprosi swoich widzów nie tylko na klasykę najlepszych fars świata - czyli "Mayday" oraz "Mayday 2" (czyli spektakle o przygodach, które prowokuje podwójne życie niepozornego taksówkarza z Londynu, Johna Smitha), ale też na lubiane sztuki takie, jak choćby „Trzeba zabić starszą panią” o zmaganiach opryszków z pewną wyjątkową melomanką, „Pocztówki z Europy” - czyli wzruszającą opowieść o rodzinie, w której wszystko układa się inaczej niż pozory wskazują -  lub też na kultową już „Białą bluzkę” z wyrazistą rolą Krystyny Jandy i tekstami Agnieszki Osieckiej. Pełen repertuar 83 wakacyjnych spektakli znaleźć można na stronie teatru pod adresem: http://www.ochteatr.com.pl/repertuar

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

 

 

Kasa i foyer teatru są wynajmowane od m.st. Warszawy - Dzielnicy Śródmieście

MECENAS TECHNOLOGICZNY TEATRÓW

billenium

DORADCA PRAWNY TEATRÓW

139279v1 CMS Logo LawTaxFuture Maxi RGB

WYPOSAŻENIE TEATRÓW DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

zporr mkidn

PREMIERY W 2023 ROKU DOFINANSOWANE PRZEZ

Warszawa-znak-RGB-kolorowy-pionowy

PATRONI MEDIALNI

NowySwiat Logo Napis Czerwone gazetapl logo@2x Wyborcza logo Rzeczpospolita duze new winieta spis 2rgb
Z OSTATNIEJ CHWILI !
X