Biuro prasowe

kup bilety online

Ważne teksty, świetni aktorzy, 10. urodziny - kolejny ciekawy sezon w Teatrze Polonia

W warszawskim Teatrze Polonia, prowadzonym przez Krystynę Jandę, sezon trwa bez przerwy - teatr grał codziennie przez całe wakacje, zapraszając widzów także na spektakle plenerowe na Placu Konstytucji. We wrześniu symbolicznie zaczyna jednak kolejny sezon teatralny i to sezon wyjątkowy, ponieważ w październiku tego roku Polonia świętować będzie swoje 10. urodziny!

Dokładnie 29 października spektaklem "Danuta W." w wykonaniu Krystyny Jandy teatr celebrować będzie swoje święto. Bilety na to i wiele innych przedstawień można kupić w kasie teatru lub na jego stronie internetowej. Znany jest już repertuar do końca roku, każdy widz może zatem zaplanować jesienne wizyty w Teatrze Polonia czy w Och-Teatrze, również prowadzonym przez Fundację Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury. Poza spektaklem jubileuszowym Polonia zaprasza tej jesieni na nowe, bardzo ciekawe przedstawienia oraz na pożegnania z tytułami. Po raz ostatni zobaczyć będzie można 14 października "Kalinę", czyli monodram Katarzyny Figury ukazujący postać legendarnej aktorki PRL-u Kaliny Jędrusik. W grudniu zagrane zostaną dwa ostatnie spektakle pt. "Zmierzch długiego dnia", m.in. z Krystyną Jandą i Piotrem Machalicą w obsadzie. Ten dramat opowiadający o jednym dniu z życia pewnej nieszczęśliwej rodziny jest inscenizacją znakomitego tekstu Eugene O'Neilla. 


Początek nowego sezonu zbiega się w Polonii z początkiem prac nad kolejną premierą. Rozpoczęły się już przygotowania do spektaklu "Na czworakach", który według tekstu Tadeusza Różewicza wyreżyseruje Jerzy Stuhr. Niegdyś ceniony aktor napisał o tym dramacie swoją pracę magisterską, zaś w powstającym w Polonii przedstawieniu zagra główną rolę. Jak sam mówi: Idea sztuki Różewicza zbiega się z moją sytuacją życiową, a zawsze taka zbieżność jest pociągająca twórczo, zwłaszcza jeśli stawia tę realną moją sytuację w świetle autoironii. Wielki Różewicz daje mi swą sztuką zakpić z siebie samego. 
Na scenie zobaczyć będzie można także m.in. Dorotę Stalińską, Wiesława Komasę czy lubianą przez telewidzów młodą aktorkę, Annę Karczmarczyk. Premiera "Na czworakach" odbędzie się 5 listopada, kolejne spektakle zaplanowano na 6-15 listopada oraz na grudzień.

Kolejną premierą Polonii będzie Mgnienie, inscenizacja kameralnego, pięknego i poruszającego tekstu Brytyjczyka Phila Portera, którą przygotuje Adam Sajnuk. W sztuce zobaczymy młodych aktorów Justynę Ducką oraz Adriana Brzękałę. Mgnienie to historia pewnej miłości: młodej, współczesnej, przypadkowej, głębokiej i prawdziwej. Spektakl będzie miał premierę 10 grudnia na małej scenie Teatr Polonia, kolejne spektakle zobaczyć będzie można we wszystkie grudniowe weekendy.

Przed samymi świętami, bo 22 grudnia, Krystyna Janda i Joanna Woś zaproszą na koncert "Modlitwy", podczas którego usłyszeń będzie można choćby "Ave Maria” M. Lorenza, Litanię “Dulcissimum  convivium…” W.A. Mozarta oraz modlitwy św. Benedykta, Edyty Stein, św. Franciszka z Asyżu czy Jana Pawła II.

W ostatnich dniach stycznia w Polonii zobaczymy premierę, na którą wielu widzów już czeka. Jacek Poniedziałek wyreżyseruje jeden z najważniejszych tekstów teatralnych, jakie w ogóle powstały, czyli Kto się boi Virginii Woolf? Edwarda Albee. Na potrzeby tej inscenizacji Poniedziałek ponownie przełożył ten dramat, należący do ścisłej klasyki i wystawiany na całym świecie. W rolach dwóch małżeństw, które spędzają ze sobą jedną długą, pełną gier, oskarżeń i upokorzeń noc, zobaczymy Ewę Kasprzyk i Krzysztofa Dracza, a także Agnieszkę Żulewską i Piotra Stramowskiego. Na Kto się boi Virginii Woolf? wybrać się będzie można od 29 stycznia 2016 roku.


Dodatkowe informacje

 

Kasa i foyer teatru są wynajmowane od m.st. Warszawy - Dzielnicy Śródmieście

MECENAS TECHNOLOGICZNY TEATRÓW

billenium

DORADCA PRAWNY TEATRÓW

139279v1 CMS Logo LawTaxFuture Maxi RGB

WYPOSAŻENIE TEATRÓW DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

zporr mkidn

PREMIERY W 2023 ROKU DOFINANSOWANE PRZEZ

Warszawa-znak-RGB-kolorowy-pionowy

PATRONI MEDIALNI

NowySwiat Logo Napis Czerwone gazetapl logo@2x Wyborcza logo Rzeczpospolita duze new winieta spis 2rgb
Z OSTATNIEJ CHWILI !
X