Biuro prasowe

kup bilety online

Chcesz wesprzeć teatr? Możesz przekazać swój 1 proc. podatku na tę Fundację

Rozliczenia PIT za zeszły rok zmierzają ku końcowi. Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, możecie przekazać swój 1 proc. podatku na Fundację Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury i w ten sposób wesprzeć polski teatr.
Fundacja Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury to Fundacja rodzinna. Założycielami i fundatorami są Krystyna Janda – aktorka, Edward Kłosiński – operator filmowy i Maria Seweryn – aktorka. W życiu prywatnym – rodzina. Głównym celem statutowym Fundacji jest wspieranie i upowszechnianie kultury, w szczególności poprzez prowadzenie teatrów. Kolejne to pomoc ludziom w dostępie do kultury i teatru, opieka nad osobami "wykluczonymi", współpraca z domami dziecka, warszawskimi szpitalami, domami opieki, domami wychowawczymi, Uniwersytetami Trzeciego Wieku, domami spokojnej starości itp., a także działalność charytatywna oraz promocja młodych artystów.

Fundacja prowadzi w Warszawie dwa teatry: Teatr Polonia i Och-Teatr. Żeby się utrzymać i produkować nowe spektakle, Fundacja musi zarobić z biletów, sprzedając spektakle na wyjazdy i w inny sposób około 1 400 000 zł miesięcznie, co nie jest proste, ale cudem się udaje. Udział pomocy Państwa i innych firm w działalności Fundacji stanowi jedynie około 9% przychodów.

Przekazane w ramach 1 proc. pieniądze zostaną wykorzystane do produkcji nowych spektakli teatralnych. Jeśli rozliczenie PIT jest jeszcze przed wami, możecie przekazać swój 1 proc. podatku na Fundację Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury.

Zachęcamy!

Fundacjia Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury, prowadząca Teatr Polonia i Och-Teatr.
Numer KRS: 0000210799
Więcej: http://kultura.gazeta.pl/kultura/7,114530,23144811,chcesz-wesprzec-teatr-mozesz-przekazac-swoj-1-proc-podatku.html


Dodatkowe informacje

 

Kasa i foyer teatru są wynajmowane od m.st. Warszawy - Dzielnicy Śródmieście

MECENAS TECHNOLOGICZNY TEATRÓW

billenium

DORADCA PRAWNY TEATRÓW

139279v1 CMS Logo LawTaxFuture Maxi RGB

WYPOSAŻENIE TEATRÓW DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

zporr mkidn

PREMIERY W 2023 ROKU DOFINANSOWANE PRZEZ

Warszawa-znak-RGB-kolorowy-pionowy

PATRONI MEDIALNI

NowySwiat Logo Napis Czerwone gazetapl logo@2x Wyborcza logo Rzeczpospolita duze new winieta spis 2rgb
Z OSTATNIEJ CHWILI !
X