Biuro prasowe

kup bilety online

Już dzisiaj premiera spektaklu "2 000 000 kroków" Teatru Polonia

- Opowiadamy historię dziecka, które jest eurosierotą; bohaterka Lidka bardzo tęskni za mamą, która wyjechała do Bergamo do pracy - powiedział PAP Przemysław Jaszczak, reżyser nowego plenerowego spektaklu "2 000 000 kroków" w Teatrze Polonia w Warszawie.

Reżyser Przemysław Jaszczak zaznaczył, że "zależało mu na zrobieniu spektaklu na aktualne tematy". - Opowiadamy historię dziecka, które jest eurosierotą. Główna bohaterka Lidka bardzo tęskni za mamą, która wyjechała do Bergamo do pracy i stara się sobie w pewien sposób wytłumaczyć, dlaczego tak się stało - powiedział w poniedziałek PAP Jaszczak.

- Książka Piotra Rowickiego pt. "16.10 do Bergamo" została wyróżniona w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren na książkę dla dzieci. Dotarłem do niej i temat wydał mi się niezwykle ważny - podkreślił reżyser swój wybór literacki.

Autorem scenicznej adaptacji jest autor powieści. - Jest przepięknie napisana, świetnie opowiedziana i razem z dyrekcją Teatru Polonia podjęliśmy decyzję, że jest to bardzo dobry wybór - dodał reżyser.

Jaszczak przypomniał, że jest to jego drugie przedstawienie w stołecznym Teatrze Polonia, po zrealizowanej w 2016 r. "Alicji po drugiej stronie lustra" wg Lewisa Carrolla.

 

Reżyser podkreślił, że w obsadzie "2 000 000 kroków" znalazł się znany aktor Janusz R. Nowicki. - Niesamowita osobowość, niezwykłe spotkanie i też przepiękna dla mnie lekcja teatru - ocenił.

"Była sobie dziewczynka. Ani mała ani duża – w sam raz. Tak jej się przynajmniej wydawało. Miała na imię Lidka i bardzo tego imienia nie lubiła. Nie lubiła też zup, deszczu i szurających kapci swojego nieco zwariowanego dziadka. Nie lubiła, kiedy ciągle sprawdzał pogodę, chociaż nigdy nigdzie nie wychodził. Ale najbardziej nie lubiła, kiedy jej mama wyjeżdżała. Lubiła za to, kiedy mama wracała. Najpierw raz na miesiąc, później raz na dwa miesiące, a w końcu tylko na święta. Lubiła myśleć o mamie przed snem, a potem śnić o niej i budzić się z myślą, że jest obok. Ale mama była w Bergamo, we Włoszech, dwa miliony kroków stąd" - czytamy w zapowiedzi spektaklu.

"To spektakl o problemach, ale i o urokach wchodzenia w dorosłość, skierowany zarówno do młodzieży, jak i do całej rodziny" - napisano na stronie teatru.

Autorką opracowania muzycznego jest Urszula Chrzanowska. Scenografię zaprojektowała Joanna Załęska. W spektaklu występują: Krystyna Janda (jako głos Matki), Agnieszka Przepiórska, Tomasz Ciachorowski i Janusz R. Nowicki.

Przedstawienie bezpłatne dla widzów od dziesiątego roku życia.

Premiera - 9 lipca o godz. 17.00. Kolejne spektakle będą grane w dniach 10-15, 23-25 lipca na pl. Konstytucji oraz 7-8, 13-14, 16-18 sierpnia - na scenie Och-Grójecka 65 (przed Och-Teatrem).

https://kultura.onet.pl/teatr/juz-dzisiaj-premiera-spektaklu-2-000-000-krokow-teatru-polonia-artykul/klvjefz


Dodatkowe informacje

 

Kasa i foyer teatru są wynajmowane od m.st. Warszawy - Dzielnicy Śródmieście

MECENAS TECHNOLOGICZNY TEATRÓW

billenium

DORADCA PRAWNY TEATRÓW

139279v1 CMS Logo LawTaxFuture Maxi RGB

WYPOSAŻENIE TEATRÓW DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

zporr mkidn

PREMIERY W 2024 ROKU DOFINANSOWANE PRZEZ

Warszawa-znak-RGB-kolorowy-pionowy

PATRONI MEDIALNI

NowySwiat Logo Napis Czerwone gazetapl logo@2x Wyborcza logo Rzeczpospolita duze new winieta spis 2rgb
Z OSTATNIEJ CHWILI !
X