Biuro prasowe

kup bilety online

Warszawa. Plany repertuarowe Teatru Polonia i Och-Teatru

Teatr Polonia i Och-Teatr ogłosiły plany repertuarowe na sezon 2018/2019. Pierwszą premierą Polonii będzie spektakl "Mój pierwszy raz" w reż. Krystyny Jandy.

Sezon rozpoczynamy 6 września w Teatrze Polonia premierą "Mojego pierwszego razu" - spektaklu na podstawie sztuki Kena Davenporta oraz historii prawdziwych osób, które opisały swoje inicjacje seksualne na specjalnie utworzonej w tym celu stronie internetowej. Występują: Agnieszka Krukówna, Natalia Berardinelli, Mirosław Haniszewski i Antoni Pawlicki. Reżyseruje Krystyna Janda.

Kolejna premiera 25 października - także w Teatrze Polonia - a będą to "Krzesła" Eugene'a Ionesco w reżyserii Piotra Cieplaka. W rolach Starej i Starego - nietuzinkowo śmiesznych, jak i tragicznych bohaterów - Ewa Szykulska i Leon Charewicz.

"Osy" - spektakl na podstawie sztuki "Letnie osy kąsają nas nawet w listopadzie" Iwana Wyrypajewa - po raz pierwszy w reżyserii autora - to pierwsza planowana premiera w Och-Teatrze (29 listopada). W obsadzie: Magdalena Boczarska, Dariusz Chojnacki i Marcin Dorociński.

Pierwsze trzy premiery zaplanowane na rok 2019 przyniosą filmowe skojarzenia. "Stowarzyszenie Umarłych Poetów" Toma Schulmana w reżyserii Piotra Ratajczaka to historia znana głównie z kultowej adaptacji filmowej Petera Weira. 28 marca zostanie przeniesiona na deski Dużej Sceny Och-Teatru. "Almodovarię", czyli spektakl muzyczny z piosenkami z filmów Pedra Almodovara w reżyserii Anny Wieczur-Bluszcz, będzie można zobaczyć po raz pierwszy 25 kwietnia w Teatrze Polonia. Wystąpi Anna Sroka wraz z zespołem muzycznym. Ostatnia planowana w tym sezonie premiera - w Och-Teatrze - to "8 kobiet" Roberta Thomasa w reżyserii Adama Sajnuka, opowieść wystawiana już w teatrach, ale kojarzona głównie z filmem François Ozona.

Plany repertuarowe mogą ulec zmianie.


Dodatkowe informacje

 

Kasa i foyer teatru są wynajmowane od m.st. Warszawy - Dzielnicy Śródmieście

MECENAS TECHNOLOGICZNY TEATRÓW

billenium

DORADCA PRAWNY TEATRÓW

139279v1 CMS Logo LawTaxFuture Maxi RGB

WYPOSAŻENIE TEATRÓW DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

zporr mkidn

PREMIERY W 2024 ROKU DOFINANSOWANE PRZEZ

Warszawa-znak-RGB-kolorowy-pionowy

PATRONI MEDIALNI

NowySwiat Logo Napis Czerwone gazetapl logo@2x Wyborcza logo Rzeczpospolita duze new winieta spis 2rgb
Z OSTATNIEJ CHWILI !
X