Biuro prasowe

kup bilety online

Wiosenne plany repertuarowe Teatru Polonia i Och-Teatru

Wczesną wiosną Teatr Polonia i Och-Teatr zapraszają aż na trzy premierowe spektakle.

W marcu na scenie przy Grójeckiej odbędzie się polska prapremiera teatralnej adaptacji kultowego filmu Petera Weira – STOWARZYSZENIE UMARŁYCH POETÓW. Dla wielu osób dorastających na początku lat 90. był to niezwykle ważny film. Historia Johna Keatinga i uczniów Akademii Weltona interpretowana była jako opowieść o szkole i świecie, gdzie możliwe jest spotkanie z człowiekiem, który potrafi zmienić nasze życie. Czterem zasadom akademii, którymi są tradycja, honor, dyscyplina i doskonałość, nowy wykładowca przeciwstawia inny sposób kształcenia i wychowania. Ciekawość świata, wrażliwość na literaturę piękną, umiejętność samodzielnego myślenia i chęć rozwijania indywidualnych pasji – to wartości, które próbują realizować jego uczniowie w tajnym klubie entuzjastów poezji. Spektakl reżyseruje Piotr Ratajczak, a z rolą profesora Johna Keatinga zmierzy się Wojciech Malajkat. W spektaklu zobaczymy także Weronikę Łukaszewską, Adriana Brząkałę, Mirosława Kropielnickiego, Pawła Pabisiaka, Radomira Rospondka, Jakuba Sasaka, Aleksandera Sosińskiego, Jędrzeja Wieleckiego oraz – w dublurze – Macieja Musiała i Macieja Musiałowskiego. Premiera 28 marca o godz. 19:30. Kolejne pokazy 29-31 marca oraz 1-3 kwietnia.

W kwietniu dwa monodramy. Zaplanowany na 13 kwietnia MAMINSZYMEK to kolejne – po monologu ONE MĄŻ SHOW – nadzwyczajne spotkanie z Szymonem Majewskim. Tym razem zapraszamy na osobisty, wyjątkowy tekst, opisujący relacje Szymona z Jego ukochaną Mamą. Opowieść rodzinna z PRL-em w tle, rozgrywająca się na Ochocie, w okolicach Och-Teatru. Z kolei ALMODOVARIA to – wywiedziony z filmowego świata słynnego hiszpańskiego reżysera – muzyczny monodram Anny Sroki-Hryń. Jego premierę zaplanowaliśmy na 25 kwietnia w Teatrze Polonia. Spektakle popremierowe 26-30 kwietnia.

W oba miesiące, na przedpołudniowe inscenizacje sztuk Aleksandra Fredry: ZEMSTĘ w reż. Waldemara Śmigasiewicza oraz PANA JOWIALSKIEGO w reż. Józefa Opalskiego, szczególnie gorąco zapraszamy zorganizowane grupy szkolne. Dla młodszych widzów zagramy zaś ALICJĘ PO DRUGIEJ STRONIE LUSTRA oraz NUTKI PANA KLEKSA.

Do repertuaru Och-Teatru wracają utwory niepodważalnego mistrza farsy Raya Conneya MAYDAY i MAYDAY 2. Pierwszy z tytułów zagramy 12-14 marca oraz 7 kwietnia; drugi – 9 i 10 kwietnia. Na scenie przy Marszałkowskiej zaś – 14 i 15 marca – zaprezentujemy arcydzieło dwudziestowiecznej dramaturgii KTO SIĘ BOI VIRGINII WOOLF? Edwarda Albee’ego, a 12 i 13 marca inspirowany wyśmiewanym i lekceważonym, a jednocześnie niezwykle popularnym czytadłem dla kobiet – KLAPS! 50 TWARZY GREYA. W marcu trzykrotnie zagramy wspaniały monodram Jerzego StuhraKONTRABASISTĘ. Artystę będzie można zobaczyć na naszych scenach także w kwietniu w spektaklach NA CZWORAKACH oraz w 32 OMDLENIACH.

Szczegółowe informacje o nadchodzących premierach oraz repertuarze na marzec i kwiecień znajdują się na stronach internetowych teatrów: www.teatrpolonia.pl oraz www.ochteatr.com.pl


Dodatkowe informacje

 

Kasa i foyer teatru są wynajmowane od m.st. Warszawy - Dzielnicy Śródmieście

MECENAS TECHNOLOGICZNY TEATRÓW

billenium

DORADCA PRAWNY TEATRÓW

139279v1 CMS Logo LawTaxFuture Maxi RGB

WYPOSAŻENIE TEATRÓW DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

zporr mkidn

PREMIERY W 2023 ROKU DOFINANSOWANE PRZEZ

Warszawa-znak-RGB-kolorowy-pionowy

PATRONI MEDIALNI

NowySwiat Logo Napis Czerwone gazetapl logo@2x Wyborcza logo Rzeczpospolita duze new winieta spis 2rgb
Z OSTATNIEJ CHWILI !
X