Aktualności

kup bilety online

Premiery sezonu 2020/2021

Drodzy Widzowie!

Rozpoczęliśmy nowy sezon teatralny 2020/2021. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na temat zaplanowanych przez nas premier. 

Pierwszą premierą sezonu – na Małej Scenie Teatru Polonia – będzie  przedstawienie na podstawie tekstu Fabrice'a Rogera-Lacana CRAVATE CLUB w reżyserii Wojciecha Malajkata. Na scenie zobaczymy Wojciecha Malajkata i Marcina Stępniaka.

CRAVATE CLUB

Francuska komedia o dwóch architektach, przyjaciołach, zwyczajnych facetach. W swoje pięćdziesiąte urodziny Bernard wyprawia kameralne przyjęcie. Okazuje się, że Adrien, jego najlepszy przyjaciel i partner biznesowy, nie może pojawić się na uroczystości, bo ma w planach comiesięczne spotkanie tajemniczego klubu… do którego jubilat nie należy. Od tej pory nieustannie prześladuje go pytanie: „czego mi brakuje, by zostać członkiem tego klubu?”. 

25 września w Och-Teatrze – przeniesiona z wiosny w wyniku pandemii – premiera OSZUSTÓW Michaela Jacobsa w reż. Jana Englerta. W obsadzie: Michalina Łabacz, Gabriela Muskała, Beata Ścibakówna, Filip Pławiak i Zbigniew Zamachowski. Producentem spektaklu jest Beta-Art.

OSZUŚCI

Wysokiej próby komedia, zbudowana z intryg i sieci małych kłamstw między dwoma małżeństwami w średnim wieku i ich zakochanymi, wchodzącymi w dorosłe życie dziećmi. Amerykański dramatopisarz Michael Jacobs zadaje w OSZUSTACH pytania o kondycję współczesnej rodziny oraz o… małżeńską nudę. Temat poważny, ale podany lekko i z poczuciem humoru. Mierzą się z nim trzy pary współczesnych kochanków: Monika (Beata Ścibakówna) i Howard (Piotr Grabowski), Sam (Zbigniew Zamachowski) i Grace (Gabriela Muskała) oraz ich dzieci Michelle (Michalina Łabacz) i Allen (Filip Pławiak). Podczas rodzinnej kolacji życie wszystkich przewraca się do góry nogami...

Na 3 grudnia na Dużej Scenie Teatru Polonia zaplanowano premierę ALEI ZASŁUŻONYCH Jarosława Mikołajewskiego w reżyserii Krystyny Jandy.

ALEJA ZASŁUŻONYCH

Poeta, inteligent, artysta w szponach biurokracji. Tekst wyraźnie nawiązuje do kafkowskiego  PROCESU – analogiczne bezradność, absurd, brak hierarchii ocen i skomplikowanie współczesnego świata. Międzygatunkowy tekst, z dużymi partiami wierszowanymi, nigdzie niepublikowany, napisany przez jednego z najbardziej interesujących współczesnych pisarzy i poetów.

30 grudnia na Dużej Scenie Teatru Polonia wyczekiwana premiera CWANIAR według powieści Sylwii Chutnik. Spektakl reżyseruje Agnieszka Glińska, wystąpią: Małgorzata Biela, Elżbieta Kępińska, Irena Melcer, Weronika Nockowska, Anna Smołowik i Michał Meyer.

CWANIARY

To opowieść o kobiecym gangu i losach tworzących go czterech kobiet z różnych środowisk. Brawurowa historia o sprawiedliwości i zemście, karze i winie. Adaptacja Marty Konarzewskiej i Agnieszki Glińskiej korzysta z postaci i elementów fabuły głośnej łotrzykowskiej powieści, ale jednocześnie wpisuje tę historię w pejzaż dzisiejszej Warszawy. Zapraszamy na wciągającą, chuligańską, kobiecą opowiastkę o życiu i śmierci, dopełnioną balladami podwórkowymi w aranżacjach Jana Młynarskiego.

Premierę spektaklu DZIEWCZYNA Z POCIĄGU brytyjskiej pisarki Pauli Hawkins w reżyserii Cezarego Żaka planujemy na 11 lutego 2021 roku na Dużej Scenie Och-Teatru. 

DZIEWCZYNA Z POCIĄGU

Teatralna adaptacja słynnego thrillera psychologicznego. Książka, sprzedana w milionach egzemplarzy, przez wiele tygodni utrzymywała się na pierwszym miejscu listy bestsellerów dziennika „The New York Times”. Zupełnie nowy gatunek teatralny, nigdy wcześniej nieprezentowany w Och-Teatrze. Wspaniałe role. Wielka radość dla publiczności.

Premierę spektaklu MINETTI. PORTRET ARTYSTY Z CZASÓW STAROŚCI w reżyserii Andrzeja Domalika zaplanowaliśmy na maj 2021 roku na Dużej Scenie Teatru  Polonia.

MINETTI. PORTRET ARTYSTY Z CZASÓW STAROŚCI

Wybitny tekst austriackiego dramatopisarza Thomasa Bernharda, analizujący rolę
i kondycję aktora. MINETTI… to spowiedź starego, wielkiego artysty, opowieść o jego stosunku do autorów i publiczności. Tekst bolesny, nieprzypisany do żadnego kraju i ponadczasowy. Nasz bohater wzorowany jest na wybitnym niemieckim aktorze, Bernhardzie Minettim, przyjacielu i długoletnim współpracowniku Thomasa Bernharda, z którego autor robi symboliczną figurę Aktora. Być może będzie to kreacja ponadczasowa, ważna dla historii teatru, gdyż w tej roli zobaczymy mistrza sztuki teatralnej – Jana Peszka. Partnerować mu będą Zofia Domalik i Małgorzata Zajączkowska.

Plany repertuarowe mogą ulec zmianie, pracujemy nad kolejnymi premierami – zachęcamy do śledzenia informacji na stronach internetowych Teatru Polonia i Och-Teatru.


Dodatkowe informacje

 

Kasa i foyer teatru są wynajmowane od m.st. Warszawy - Dzielnicy Śródmieście

MECENAS TECHNOLOGICZNY TEATRÓW

billenium

DORADCA PRAWNY TEATRÓW

139279v1 CMS Logo LawTaxFuture Maxi RGB

WYPOSAŻENIE TEATRÓW DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

zporr mkidn

PREMIERY W 2023 ROKU DOFINANSOWANE PRZEZ

Warszawa-znak-RGB-kolorowy-pionowy

PATRONI MEDIALNI

NowySwiat Logo Napis Czerwone gazetapl logo@2x Wyborcza logo Rzeczpospolita duze new winieta spis 2rgb
Z OSTATNIEJ CHWILI !
X