Aktualności

kup bilety online

Do obsady spektaklu PRÓBY dołącza Piotr Trojan!

Aktor zastąpi Michała Wanio w roli AKTORA B w spektaklu PRÓBY w reż. Mikołaja Grabowskiego. 

Piotr Trojan - aktor, scenarzysta i reżyser. Laureat najważniejszych nagród i wyróżnień w tym m.in. nagrody filmowej Orzeł oraz nagrody Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Ceniony za swoją wszechstronność oraz wyjątkową wrażliwość. Ostatnia głośna produkcja, w której wystąpił to rola w filmie Johnny w reż. Daniela Jaroszka opowiadającym historię niezwykłej przyjaźni ks. Jana Kaczkowskiego i młodego buntownika, którego poznaje w hospicjum. 

Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej Jana Paderewskiego (klasa pianina i gitary) oraz Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi na wydziale aktorskim. Swoją edukację kontynuował w Studio Prób przy Wajda School w Warszawie na kursie reżyserii. W latach 2015-2017 był wykładowcą Szkoły Aktorskiej Haliny i Juliusza Machulskich w Warszawie.

TEATR
Talent aktora widzowie mogli wielokrotnie podziwiać także na deskach teatru. Ostatnim głośnym projektem, w którym wziął udział, jest Święta Kluska (2019) w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej wystawiana na scenie Komuny Warszawa i Nowego Teatru. Spektakl określany przez jego twórców mianem holy-hop-dog musicalu nie tylko zaskarbił serca widzów ale zebrał również bardzo dobre recenzje krytyków.

Trojan współpracuje na co dzień z takimi teatrami jak TR Warszawa, Nowy Teatr w Warszawie oraz Komuna Warszawa. W 2016 roku występował we współczesnej adaptacji sztuki Piotruś Pan w reż. Łukasza Kosa (Nowy Teatr). Dwa lata później premierę miały dwa spektakle z jego udziałem: Strach w reż. Małgorzaty Wdowik (TR Warszawa) oraz Król Duch, przy którym ponownie pracował z Łukaszem Kosem (Teatr Polski w Warszawie).
To właśnie kreacje teatralne przyniosły mu uznanie krytyków oraz środowiska filmowego. Jest m.in. Laureatem Pierwszej Nagrody Aktorskiej na Festiwalu Szkół Teatralnych 2009. Na swoim koncie ma także Złotą maskę za debiut teatralny w spektaklu Ifigienia (2012). W 2004 roku otrzymał tytuł Talent Śląska.

KINO
W 2020 roku zadebiutował na dużym ekranie w głównej roli w filmie 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy w reżyserii Jana Holoubka. To oparta na faktach historia młodego mężczyzny niewinnie skazanego na wieloletnie więzienie za wyjątkowo brutalną zbrodnię, której nie popełnił. Tytułowa rola to popis warsztatu aktorskiego i umiejętności Trojana, który przeprowadza widza przez kolejne etapy dramatu Tomka, od aresztowania w wieku 23 lat, po uwolnienie 18 lat później. W tej historii przeplatają się skrajnie różne emocje od paraliżującego strachu, poczucia niesprawiedliwości i zwątpienia, przez cierpienie związane z traumatycznymi doświadczeniami w więzieniu, aż po radość związaną z wyjściem na wolność. Film został bardzo dobrze przyjęty zarówno przez widzów, jak i krytyków. Pomimo trwającej pandemii obejrzało go ponad milion osób.

Kolejnym sukcesem była premiera filmu Synthol, w którym Piotr wystąpił w potrójnej roli: scenarzysty, reżysera i głównego bohatera. W 2021 roku widzowie mogli Piotra zobaczyć także w wielu innych nagradzanych produkcjach. W obrazie Wszystkie nasze strachy (reż. Łukasz Ronduda) wcielił się w postać księdza z małej prowincjonalnej parafii. Z kolei w dramacie Hiacynt (reż. Piotr Domalewski) zagrał postać Kamila Barczyka – chłopaka prześladowanego w ramach akcji władz PRL skierowanej przeciwko środowisku LGBT.

W czerwcu ubiegłego roku odbyła się premiera komedii dramatycznej Samiec Alfa w reżyserii Katarzyny i Igora Priwieziencewów, w której grany przez Piotra bohater bierze udział w niecodziennym szkoleniu, gdzie pod wpływem charyzmatycznego coacha wraz z grupą innych mężczyzn rozpoczyna zaskakującą podróż w głąb siebie.

SERIALE
Szerszej publiczności znany głównie z ról serialowych. Coraz częściej możemy oglądać go w produkcjach telewizyjnych przyciągających uwagę także zagranicznych krytyków. W 2019 roku po raz pierwszy partnerował Agacie Kuleszy w serialu Pułapka w reż. Łukasza Palkowskiego. W dostępnym na Netflixie drugim sezonie Znaków w reżyserii Jakuba Miszczaka Trojan wciela się w postać sierżanta Sobczyka.
W kolejnych latach widzowie mogli oglądać go w najpopularniejszych produkcjach telewizyjnych m.in. w serialu Król (reż. Jan P. Matuszyński) na podstawie powieści Szczepana Twardocha, czy w drugiej serii serialu Rojst w reżyserii Jana Holoubka. Pojawił się w trzecim sezonie popularnego serialu Szadź.

 


Dodatkowe informacje

 

GALERIA ZDJĘĆ

Kasa i foyer teatru są wynajmowane od m.st. Warszawy - Dzielnicy Śródmieście

MECENAS TECHNOLOGICZNY TEATRÓW

billenium

DORADCA PRAWNY TEATRÓW

139279v1 CMS Logo LawTaxFuture Maxi RGB

WYPOSAŻENIE TEATRÓW DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

zporr mkidn

PREMIERY W 2024 ROKU DOFINANSOWANE PRZEZ

Warszawa-znak-RGB-kolorowy-pionowy

PATRONI MEDIALNI

NowySwiat Logo Napis Czerwone gazetapl logo@2x Wyborcza logo Rzeczpospolita duze new winieta spis 2rgb
Z OSTATNIEJ CHWILI !
X