Aktualności

kup bilety online

CZARNE ANIOŁY Natalii Sikory ponownie na scenie Polonii

NATALIA SIKORA z koncertem „CZARNE ANIOŁY …wyprowadzę z rzeczy cienie…” powraca na scenę Teatru Polonia. 

Koncertem piosenek Ewy Demarczyk Natalia Sikora oddaje hołd pamięci zmarłej ponad półtora roku temu wielkiej polskiej gwiazdy. Koncert na Dużej scenie Teatru Polonia odbędzie się 11 października 2023 o godz. 19.30

Ewa Demarczyk była bodaj największą gwiazdą polskiej piosenki w okresie powjennym, obsypywaną nagrodami i oklaskiwaną na stojąco nie tylko w Opolu i Sopocie, ale też w paryskiej Olimpii, Nowym Jorku czy w Genewie (na koncercie XX-lecia ONZ).

Słowa piosenek Ewy Demarczyk pochodziły najczęściej z najpiękniejszych polskich wierszy, autorstwa m.in. Juliana Tuwima., Bolesława Leśmiana, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej czy Mirona Białoszewskiego. Muzykę do nich pisali tak wybitni kompozytorzy, jak Andrzej Zarycki i Zygmunt Konieczny.  Decydujący jednak był sam magnetyczny głos i ekspresyjny styl śpiewu Demarczyk. Dlatego nie przypadkiem krytyk „New York Timesa” pisał, że dzięki ekspresji i wrażliwości Demarczyk potrafiła wznieść się ponad barierę językową.

Koncert Natlii Sikory to kolejna jej próba zmierzenia się z legendami. Niedawno jeszcze na deskach Teatru Polonia śpiewała piosenki Edith Piaf w spektaklu "Piękny Nieczuły", jesienią zaś - spróbowała sił w repertuarze Janis Joplin. Oba te wydarzenia zostały niezwykle wysoko ocenione przez krytykę, a regułą były owacje na stojąco po każdym z kolejnych przedstawień czy koncertów.

Podczas koncertów w Polonii Natalia Sikora wykona m.in.: Karuzelę z Madonnami”, „Skrzypka Hercowicza”, „Czerwonym blaskiem otoczona”, „Cygankę”, „Rebekę” i „Tomaszów”.

Bilety na koncert: https://teatrpolonia.pl/event-data/4354/czarne-anioly-koncert-natalii-sikory-2023-02-02


Dodatkowe informacje

 

Kasa i foyer teatru są wynajmowane od m.st. Warszawy - Dzielnicy Śródmieście

MECENAS TECHNOLOGICZNY TEATRÓW

billenium

DORADCA PRAWNY TEATRÓW

139279v1 CMS Logo LawTaxFuture Maxi RGB

WYPOSAŻENIE TEATRÓW DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

zporr mkidn

PREMIERY W 2023 ROKU DOFINANSOWANE PRZEZ

Warszawa-znak-RGB-kolorowy-pionowy

PATRONI MEDIALNI

NowySwiat Logo Napis Czerwone gazetapl logo@2x Wyborcza logo Rzeczpospolita duze new winieta spis 2rgb
Z OSTATNIEJ CHWILI !
X