Aktualności

kup bilety online

Do obsady PANA HOHO dołącza Hanna Śleszyńska

Aktorka zastąpi Iwonę Bielską w roli Almacji Lenert w spektaklu PAN HOHO w reż. Krzysztofa Dracza. Pierwszy spektakl z Hanną Śleszyńską odbędzie się 27 kwietnia 2023. 

Aktorka teatralna i filmowa, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie (1982). Obdarzona wielką siłą głosu i wspaniałym aktorskim talentem, swobodnie czuje się zarówno w rolach dramatycznych, komediowych jak i musicalowych. 

Wielokrotnie nagradzana jako Najlepsza Aktorka Komediowa na Festiwalu Dobrego Humoru w Gdańsku, w Lubomierzu, w Katowicach na „Katowickim Karnawale Komedii” za monodram „Kobieta Pierwotna”, w Tarnowie na XIII Ogólnopolskim festiwalu Komedii Talia – nagroda za rolę w spektaklu „Pomalu, a jeszcze raz!” i w Polkowicach – XII Polkowickie Dni Teatru – nagroda w kategorii „najlepsza aktorka” za niezwykle ciepły, zabawny i prawdziwy obraz współczesnej kobiety w monodramie „Kobieta pierwotna”. Jest również laureatką I nagrody na Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu 1991 oraz Nagrody „Prometeusz 2001” za osiągnięcia w sztuce estradowej. 
 
Na scenie zadebiutowała w „Niebie zawiedzionych” Bertolta Brechta na deskach Teatru Ateneum. Występowała na scenach najważniejszych teatrów warszawskich: Komedia, Nowy, Rampa, Dramatyczny...  Występuje również na deskach Teatru 6. piętro, Teatru Kwadrat, Teatru Capitol.
 
Od 1993 roku wraz z Piotrem Gąsowskim, Robertem Rozmusem i Wojciechem Kaletą tworzy formację kabaretowo-estradową „Tercet czyli Kwartet” której koncert to swoista podróż muzyczna przez przeboje lat 70/80/90 …”z przymrużeniem oka”;…, z dużym ładunkiem humoru i dowcipu. Wiele  lat była gwiazdą „Kabaretu Olgi Lipińskiej”. 
 
Zagrała równie w wielu filmach fabularnych m.in: „Lęk przestrzeni”, „Nic śmiesznego”, „Awantura o Basię”, „Kawalerskie życie na obczyźnie”, „Punkty za pochodzenie”, „Zamiana”, „Belcanto”, „Magiczne drzewo” oraz w serialach telewizyjnych: „Ja Wam pokażę”, „Boża podszewka”, „Rodzina zastępcza”, „Szpital na perypetiach”, „Daleko od noszy”, „Blondynka”,  „O mnie się nie martw”,  „Komisarz Mama” i „M jak Miłość”. 
 


Dodatkowe informacje

 

Kasa i foyer teatru są wynajmowane od m.st. Warszawy - Dzielnicy Śródmieście

MECENAS TECHNOLOGICZNY TEATRÓW

billenium

DORADCA PRAWNY TEATRÓW

139279v1 CMS Logo LawTaxFuture Maxi RGB

WYPOSAŻENIE TEATRÓW DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

zporr mkidn

PREMIERY W 2024 ROKU DOFINANSOWANE PRZEZ

Warszawa-znak-RGB-kolorowy-pionowy

PATRONI MEDIALNI

NowySwiat Logo Napis Czerwone gazetapl logo@2x Wyborcza logo Rzeczpospolita duze new winieta spis 2rgb
Z OSTATNIEJ CHWILI !
X