Aktualności

kup bilety online

Krystyna Janda nagrodzona na festiwalu WAJDA NA NOWO

Podczas trzeciej edycji Festiwalu Filmowego Wajda na Nowo w Suwałkach Nagroda Główna tej znakomitej inicjatywy trafiła w ręce Krystyny Jandy - za całokształt twórczości.

Laureatka, współzałożycielka Fundacji Krystyny Jandy na Rzecz Kultury i jej prezeska, przyznała, że tegoroczna edycja festiwalu jest szczególnie bliska: - Festiwal w tym roku poświęcony jest pamięci mojego męża Edwarda Kłosińskiego i przyjaciela Andrzeja Wajdy, więc musiałam przyjechać, ale ja tu nie jestem pierwszy raz. Była w Suwałkach wielokrotnie wcześniej, proszona przez Andrzeja Wajdę, żeby tutaj grać (…). Bardzo się cieszę, że tu jest ten festiwal, dlatego że znaczenie Andrzeja Wajdy dla polskiej kultury i dla historii Polski jest absolutnie niepodważalne. A ponieważ jego filmy nie są w programie obowiązkowym szkół i coraz rzadziej puszczane są w telewizji publicznej, więc wszelkie tego rodzaju próby przypomnienia, czy uświadomienia przede wszystkim młodym ludziom tej twórczości, są bardzo ważne.

„Kobieta z marmuru, żelaza. Ze wszystkich kruszców. Ale z czułości również” – skomentował  dyrektor programowy festiwalu, filmoznawca, krytyk filmowy i teatralny Łukasz Maciejewski.

Fot.: Miłosz Kozakiewicz


Dodatkowe informacje

 

Kasa i foyer teatru są wynajmowane od m.st. Warszawy - Dzielnicy Śródmieście

MECENAS TECHNOLOGICZNY TEATRÓW

billenium

DORADCA PRAWNY TEATRÓW

139279v1 CMS Logo LawTaxFuture Maxi RGB

WYPOSAŻENIE TEATRÓW DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

zporr mkidn

PREMIERY W 2024 ROKU DOFINANSOWANE PRZEZ

Warszawa-znak-RGB-kolorowy-pionowy

PATRONI MEDIALNI

NowySwiat Logo Napis Czerwone gazetapl logo@2x Wyborcza logo Rzeczpospolita duze new winieta spis 2rgb
Z OSTATNIEJ CHWILI !
X