Aktualności

kup bilety online

10 dni do premiery NA PIERWSZY RZUT OKA

Już tylko 10 dni do premiery NA PIERWSZY RZUT OKA. Ten niezwykły monodram w wykonaniu Marii Seweryn trafi do widzów dokładnie wtedy, kiedy w Polsce coraz głośniejsza jest dyskusja o koniecznych zmianach w prawie i sądowej praktyce w kwestii gwałtu. Mówiła o tym mec. Danuta Wawrowska, laureatka nagrody ostatniego Kongresu Kobiet, „Gazeta Wyborcza” opublikowała już (19 września br) wywiad z prawniczką Agatą Bzdyń, a kolejna rozmowa na ten sam temat ukaże się niebawem.

Monodram Marii Seweryn będzie z pewnością ważnym głosem w tej dyskusji, a dla widzek i widzów istotnym uzupełnieniem i objaśnieniem problem, przed którym stoimy w Polsce, a z którym już znacznie lepiej radzą sobie zachodnie demokracje.  

NA PIERWSZY RZUT OKA (angielski tytuł to „Prima Facie”) Brytyjko-Australijki Suzie Miller, które prapremierę światową miało w 2019 roku, w Griffin Theatre w Sydney zdobyło nagrody: AWGIE w kategorii „Dramat” (2020); David Williamson Award w kategorii „Wybitne teksty dla teatru” (2020); Major AWGIE we wszystkich kategoriach: teatr, film, telewizja.


Dodatkowe informacje

 

GALERIA ZDJĘĆ

Kasa i foyer teatru są wynajmowane od m.st. Warszawy - Dzielnicy Śródmieście

MECENAS TECHNOLOGICZNY TEATRÓW

billenium

DORADCA PRAWNY TEATRÓW

139279v1 CMS Logo LawTaxFuture Maxi RGB

WYPOSAŻENIE TEATRÓW DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

zporr mkidn

PREMIERY W 2024 ROKU DOFINANSOWANE PRZEZ

Warszawa-znak-RGB-kolorowy-pionowy

PATRONI MEDIALNI

NowySwiat Logo Napis Czerwone gazetapl logo@2x Wyborcza logo Rzeczpospolita duze new winieta spis 2rgb
Z OSTATNIEJ CHWILI !
X