Biuro prasowe

kup bilety online

Sylwestrowe spektakle w teatrach Polonia i OCH

W Sylwestra, 31 grudnia 2023 roku, Teatry Polonia i OCH zapraszają na wyjątkowe wydarzenia teatralne, które stanowią oryginalną propozycję na spędzenie ostatniego wieczoru roku. W Teatrze Polonia odbędzie się spektakl "Na rauszu", natomiast w Och-Teatrze widzowie będą mieli okazję zobaczyć przedstawienie "Ożenek".

Perełka światowej komedii w stylu iście groteskowym. Posażna Agafia Tichonowna nie jest typową amantką pełną romantycznych uniesień, pragnie po prostu wyjść za mąż, by podnieść swój status społeczny. To merkantylne spojrzenie na ożenek bliskie jest też licznym konkurentom do jej ręki (galeria doskonale sportretowanych typów męskich: bufonów, kłamców, nieudaczników i safandułów!). Intrygi swatów, rywalizacja między konkurentami, niepokoje głównej bohaterki i nieoczekiwany finał. Mistrzowska reżyseria Janusza Gajosa i fantastyczna obsada sprawią, że sylwestrowy wieczór w OCH-Teatrze będzie niezapomniany.

Spektakle sylwestrowe w OCH-Teatrze pokazane zostaną dwukrotnie - o godz. 18.00 i 21.00.

Spektakl "Na rauszu" w Teatrze Polonia to również obietnica magicznego i emocjonującego wieczoru. Słynny duńsko-holendersko-szwedzki komediodramat po raz pierwszy w Polsce w wersji scenicznej! Filmowy pierwowzór z 2020 roku w reżyserii Thomasa Vinterberga (współautora adaptacji teatralnej) cieszył się zasłużenie ogromnym powodzeniem w kinach, dostał też Oscara dla najlepszego filmu nieamerykańskiego i aż cztery Europejskie Nagrody Filmowe (najlepszy film, reżyser, aktor i scenarzysta) oraz ponad 20 innych nagród na całym świecie.

Jest to historia czterech zmęczonych życiem nauczycieli, którzy postanawiają sprawdzić empirycznie teorię norweskiego filozofa i psychiatry Finna Skårderuda, głoszącego, że we krwi człowieka płynie o pół promila alkoholu za mało. Przyjaciele w ramach „eksperymentu” postanawiają systematycznie uzupełniać ów swoisty niedobór, by przekonać się na własnej skórze jak codzienny lekki rausz będzie wpływał na ich pracę i życie prywatne.

Na scenie Polonii wystąpią znakomici aktorzy Teatru Montownia - Adam Krawczuk, Marcin Perchuć i Maciej Wierzbicki oraz Marcin Hycnar, który spektakl również reżyseruje.

Przedstawienia "Na rauszu" w Teatrze Polonia zaplanowano na godziny 17:00 i 20:30.

Bilety na oba spektakle są jeszcze dostępne. Można je kupić w kasach teatrów, telefonicznie lub online na stronach internetowych Teatrów Polonia i OCH.

To wyjątkowa okazja, aby uczestniczyć w niezapomnianych wydarzeniach kulturalnych i świętować Nowy Rok w wyjątkowym stylu. Zachęcamy do rezerwacji miejsc już dzisiaj i do przygotowania się na wieczór pełen artystycznych wrażeń!

 

 


Dodatkowe informacje

 

GALERIA ZDJĘĆ

Kasa i foyer teatru są wynajmowane od m.st. Warszawy - Dzielnicy Śródmieście

MECENAS TECHNOLOGICZNY TEATRÓW

billenium

DORADCA PRAWNY TEATRÓW

139279v1 CMS Logo LawTaxFuture Maxi RGB

WYPOSAŻENIE TEATRÓW DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

zporr mkidn

PREMIERY W 2023 ROKU DOFINANSOWANE PRZEZ

Warszawa-znak-RGB-kolorowy-pionowy

PATRONI MEDIALNI

NowySwiat Logo Napis Czerwone gazetapl logo@2x Wyborcza logo Rzeczpospolita duze new winieta spis 2rgb
Z OSTATNIEJ CHWILI !
X