Biuro prasowe

kup bilety online

Teatr Polonia żegna się z dwoma spektaklami w styczniu

To już ostatnia szansa, aby zobaczyć spektakle "Siedem sekund wieczności" i "Policja. Noc Zatracenia". Teatr Polonia, dziękując widzom za lata wsparcia i entuzjazmu, zaprasza na wyjątkowe wieczory pożegnalne.

 

 

 

"Siedem sekund wieczności" - pożegnanie z Hedwig Kiesler

Monodram muzyczny opowiadający historię Hedwig Kiesler, znanej jako Hedy Lamarr, to spektakl łączący elementy biograficzne z głęboką analizą mechanizmów sławy i marzeń o wiecznej młodości.

Hedy Lamarr – stała się jedną z najbardziej kontrowersyjnych kobiet w historii kina. W filmie EKSTAZA Gustava Machatego z 1933 roku zagrała kilka znaczących nagich scen. Aktorce zawdzięczamy jednak nie tylko artystyczny i obyczajowy przełom w europejskim kinie, ale także liczne wynalazki, m.in. tabletkę musującą o smaku Coca-Coli czy technologię wykorzystywaną w wielu protokołach komunikacyjnych – w tym GPS, Bluetooth, Wi-Fi).

Monodram "Siedem sekund wieczności" Petera Turriniego jest jednak o wiele bardziej złożony niż prosta opowieść biograficzna o losach hollywoodzkiej gwiazdy – to historia o mechanizmach sławy, marzeniach o wiecznej młodości, o przemocy w świecie filmu i polityki, wreszcie
o ucieczce od przeszłości i traum wojennych. W roli Hedy Lamarr – aktorka i wokalistka Joanna Liszowska, która z niezwykłą subtelnością oddaje ducha epoki lat 30-tych i złożoność swojej postaci.

Ostatni spektakl "Siedem sekund wieczności" w reżyserii Piotra Szalszy zostanie pokazany 21 stycznia 2024

"Policja. Noc zatracenia" - refleksja nad absurdem

Andrzej Saramonowicz, autor takich hitów jak "Testosteron" i "Lejdis", jednych z najbardziej popularnych polskich komedii filmowych, w teatrze sięgnął po sztukę Sławomira Mrożka "Policja", kompilując ją ze swoim tekstem "Noc Zatracenia".

Spektakl to satyryczna refleksja nad absurdami polskiej rzeczywistości, ukazująca świat dwóch dyktatur, z których pierwsza widzi utopijne szczęście w paranoicznym porządku, druga zaś – w upiornej tradycji. Na scenie zobaczymy m.in. Katarzynę Kwiatkowską i aktorów Teatru Montownia.

Dwa ostatnie przedstawienia sztuki "Policja. Noc zatracenia" w reżyserii Andrzeja Saramonowicza - 22 i 23 stycznia 2023.

Bilety na przedstawienia: https://www.teatrpolonia.pl/pl/content/pl/repertuar


Dodatkowe informacje

 

Kasa i foyer teatru są wynajmowane od m.st. Warszawy - Dzielnicy Śródmieście

MECENAS TECHNOLOGICZNY TEATRÓW

billenium

DORADCA PRAWNY TEATRÓW

139279v1 CMS Logo LawTaxFuture Maxi RGB

WYPOSAŻENIE TEATRÓW DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

zporr mkidn

PREMIERY W 2023 ROKU DOFINANSOWANE PRZEZ

Warszawa-znak-RGB-kolorowy-pionowy

PATRONI MEDIALNI

NowySwiat Logo Napis Czerwone gazetapl logo@2x Wyborcza logo Rzeczpospolita duze new winieta spis 2rgb
Z OSTATNIEJ CHWILI !
X