Aktualności

kup bilety online

Odzyskajmy nasze ciała. Debata o przemocy seksualnej

Zapraszamy na niezwykłe wydarzenie w Polonii, jakim będzie panel dyskusyjny po południowym spektaklu monodramu Marii Seweryn NA PIERWSZY RZUT OKA, 15 lutego br. o godz. 14:30. Panel organizuje wspólnie Fundacja Feminoteka i Teatr Polonia, a matronat nad wydarzeniem objęły „Wysokie Obcasy”. Będzie można go oglądać na Facebooku!

W Polsce przemocy seksualnej doświadczyła przynajmniej raz w życiu większość kobiet. Jedna na cztery doświadczyła gwałtu, a 84% molestowania seksualnego. Przemoc w sferze seksualnej jest powszechna.

Nasze państwo nie umie wspierać osób po przemocy seksualnej. Niejednokrotnie wręcz wtórnie je traumatyzuje i wpycha w poczucie winy. Mity i stereotypy o przemocy wciąż trzymają się mocno nie tylko w społeczeństwie, ale również wśród przedstawicieli i przedstawicielek instytucji.

Co można z tym zrobić?

Jak zapobiegać i walczyć z przemocą seksualną?

Dlaczego pilnie potrzebujemy zmiany definicji przestępstwa zgwałcenia w prawie karnym?

Jak wspierać osoby po przemocy seksualnej?

Te tematy poruszymy podczas debaty o przemocy seksualnej „Odzyskajmy nasze ciała”!

Debata odbędzie się po spektaklu „Na pierwszy rzut oka” w Teatrze Polonia – monodramu ze wstrząsającą rolą Marii Seweryn. Aktorka wciela się w nim rolę adwokatki wyspecjalizowanej w obronie gwałcicieli. Jej spojrzenie na wadliwy system prawny zmienia się, gdy sama zostaje zgwałcona przez kolegę z branży... Ten mocny teatralny głos mocno wpisuje się w żądnie środowiska feministycznego, wprowadzenia zmiany definicji zgwałcenia w Kodeksie karnym, w której musi zostać zapisane, że seks bez zgody to gwałt.

Debata będzie transmitowana na żywo na fanpage’u Feminoteki i Teatru Polonia, a przed nią -  o godz. 12:00 będzie można obejrzeć spektakl Marii Seweryn pt. „Na pierwszy rzut oka” (są jeszcze ostatnie bilety oraz wejściówki), Monodram ten grany będzie też tego samego dnia o godz. 19:30 oraz 3, 9 i 19 marca, a także w Gdańsku, w Teatrze Szekspirowskim – 25 lutego.


Dodatkowe informacje

 

Kasa i foyer teatru są wynajmowane od m.st. Warszawy - Dzielnicy Śródmieście

MECENAS TECHNOLOGICZNY TEATRÓW

billenium

DORADCA PRAWNY TEATRÓW

139279v1 CMS Logo LawTaxFuture Maxi RGB

WYPOSAŻENIE TEATRÓW DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

zporr mkidn

PREMIERY W 2024 ROKU DOFINANSOWANE PRZEZ

Warszawa-znak-RGB-kolorowy-pionowy

PATRONI MEDIALNI

NowySwiat Logo Napis Czerwone gazetapl logo@2x Wyborcza logo Rzeczpospolita duze new winieta spis 2rgb
Z OSTATNIEJ CHWILI !
X