Aktualności

kup bilety online

Dyskusja o przemocy seksualnej w Polonii

Już ponad 3300 widzek i widzów ma nasza czwartkowa debata o przemocy seksualnej „Odzyskajmy nasze ciała” po czwartkowym spektaklu wstrząsającego monodramu Marii Seweryn „Na pierwszy rzut oka. I liczba ta rośnie, bo transmisja nadal jest dostępna na FB, pod linkiem, który podajemy poniżej.

Debata dotyczyła przede wszystkim zmiany definicji gwałtu w polskim prawie (obowiązująca wciąż jest definicja sprzed II wojny światowej!). Organizowaliśmy ją wspólnie z Fundacją Feminoteka i przy wsparciu „Wysokich Obcasów”. Panelistkami były Danuta Wawrowska (adwokatka, inicjatorka akcji „Alimenty to nie prezenty”, autorka projektu ustawy o zmianie definicji zgwałcenia w kodeksie karnym), Katarzyna Nowakowska – (koordynatorka Punktu Pomocy dla kobiet po gwałcie, psycholożka, psychotraumatolożka z Fundacji Feminoteka) oraz Maria Seweryn. Poprowadziła ją Natalia Waloch – dziennikarka „Wysokich Obcasów” i „Gazety Wyborczej”

Oto link do tej debaty: Facebook

A tu link do krótkiej animacji, którą panelistki polecały i która w rewelacyjnym skrócie pokazuje na czym polega kwestia zgody na seks: Film | Facebook

https://www.facebook.com/share/v/QVXcVZSbT34PV9Q7/

PRZYPOMINAMY, że najbliższe spektakle monodramu Marii Seweryn "Na pierwszy rzut oka" będą w Teatrze Polonia 3, 9 i 19 marca, a także poza Warszawą: 25 lutego w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku oraz 22 marca w Teatrze Monopolis w Łodzi.


Dodatkowe informacje

 

GALERIA ZDJĘĆ

Kasa i foyer teatru są wynajmowane od m.st. Warszawy - Dzielnicy Śródmieście

MECENAS TECHNOLOGICZNY TEATRÓW

billenium

DORADCA PRAWNY TEATRÓW

139279v1 CMS Logo LawTaxFuture Maxi RGB

WYPOSAŻENIE TEATRÓW DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

zporr mkidn

PREMIERY W 2023 ROKU DOFINANSOWANE PRZEZ

Warszawa-znak-RGB-kolorowy-pionowy

PATRONI MEDIALNI

NowySwiat Logo Napis Czerwone gazetapl logo@2x Wyborcza logo Rzeczpospolita duze new winieta spis 2rgb
Z OSTATNIEJ CHWILI !
X