Aktualności

kup bilety online

Ponad ćwierć miliona widzów ZAPISKÓW Z WYGNANIA

270 tys. widzów oglądało w poniedziałek, 6 maja, w TVP ZAPISKI Z WYGANANIA – monodram Krystyny Jandy na podstawie wspomnień Sabiny Baral, wyreżyserowany przez Magdę Umer. To najlepszy wynik oglądalności spektaklu Teatru Telewizji w tym roku.

O sukcesie spektaklu Teatru Polonia, skądinąd nagrodzonego od czasu premiery 9 marca 2018 roku wszystkimi teatralnym nagrodami w Polsce, świadczą jednak nie tylko wyniki oglądalności, ale i niezwykle pozytywne oceny, pełne wzruszeń, refleksji i emocji, zamieszczane w socjal mediach. Oto garść z nich:

- Oglądałam wczoraj w TV i jestem pod wrażeniem ,pamiętam miałam wtedy 14 lat a dzisiaj nie mogłam opanować wzruszeń.

- Ogromne dzięki za ten spektakl . Po raz drugi obejrzane działa równie silnie.

- Świetny spektakl. Mistrzowskie wykonanie.

- Głębokie przeżycia, dziękuję.

- Ciągle pozostaję pod wrażeniem…

- Obejrzałem ten spektakl ze ściśniętym gardłem. Niby człowiek wie co się wtedy wydarzyło, ale o bardzo wielu szczegółach nie miałem pojęcia. To poczucie bezprawia i bezlitości, które spotkało tych ludzi. Po raz pierwszy od bardzo dawna miałem poczucie, że poniedziałkowa premiera w Teatrze Telewizji mnie widza traktuje serio. Że chce ze mną rozmawiać poważnie. Że nie próbuje mnie oszukać i wmówić, że błyszczące opakowanie skrywa coś istotnego w środku. Tu się wszystko zgadzało. Ascetyczna forma współgrała z poważnym tematem.

- Mistrzowsko zagrany monodram!!!

- Wybitny spektakl, Wielki powrót Krystyny Jandy i Magdy Umer. 

- Poraził mnie ten spektakl. Dziękuję za te emocje, mimo że są bardzo trudne.

- Świetny spektakl. Dobrze, że los zetknął ze sobą te 3 niezwykłe kobiety - panią Sabinę, panią Magdę i panią Krystynę. Dla nas widzów to prawdziwa uczta. Ciekawa rozmowa po spektaklu pana Nogasia z trzema Paniami. Sztuka piękna i wartościowa a przy okazji kawał przemilczanej historii.

- Wielki spektakl. Tekst Sabi Baral skrajnie wzruszający i literacko znakomity, interpretacja Krystyny Jandy - genialna, reżyseria Magdy Umer wykorzystanie materiałów wizualnych złożyło się w nadzwyczajną całość.

- Spektakl oglądałam w zastygnięciu. Genialna rola Krystyny Jandy. Książkę Sabiny Baral koniecznie trzeba przeczytać. Podziękowania dla Magdy Umer za podjecie tak ważnego tematu i świetną reżyserię.

- Takie niechlubne i okrutne wydarzenia, nie mogą być przemilczane, czy spychane w niebyt. Rok 1968 to hańbiąca karta w naszej historii.

- Wspaniały spektakl, na pewno przeczytam książkę Sabiny Baral „Zapiski z wygnania” a dla Krystyny Jandy wielkie ukłony, perfekcja. Gratulacje dla autorki wykonawczyni i reżyserki.

- Obejrzane i trzyma mocno w kleszczach wstydu...

- Książka, która nie pozostaje obojętna spektakl który wzrusza i targa emocjami. Dziękuję.

- Jak zwykle uczta dla ducha w wykonaniu Krystyny Jandy.

- Jestem pod wrażeniem spektaklu. Zarówno jego treści jak i realizacji. Pani Krystyna Janda w zupełnie nowej dla mnie odsłonie. Chylę czoło. Jestem z pokolenia p. Sabiny ,ale bardzo wiele faktów było mi nieznanych. Poradzenie sobie z takimi traumami i upokorzeniami, poczuciem wyobcowania przekracza moje wyobrażenie.

- Wspaniały spektakl, jak zwykle wspaniała Krystyna Janda. Wielka radość, że do odzyskanej telewizji publicznej wraca Wysoka Sztuka. Za miesiąc kolejne jakże ważne wybory. Nie zmarnujmy tej szansy na powrót Polski demokratycznej, otwartej, europejskiej!

- Wielka Krystyna Janda, wielki teatr polski!

 

Z radością informujemy, że telewizyjna wersja ZAPISKÓW Z WYGNANIA jest już dostępna na VOD pod linkiem: Zapiski z wygnania, Oglądaj na TVP VOD

Ale też zapraszamy na ZAPISKI... do nas, do teatru Polonia, Spektakl na żywo będzie można obejrzeć w najbliższym czasie: 26 sierpnia o godz. 19:30 oraz dwukrotnie 13 września - o godz. 12:00 i 19:30 ZAPISKI Z WYGNANIA. Będą to odpowiednio 166, 167 i 168 spektakle na deskach teatralnych. Bilety są już w sprzedaży.


Dodatkowe informacje

 

Kasa i foyer teatru są wynajmowane od m.st. Warszawy - Dzielnicy Śródmieście

MECENAS TECHNOLOGICZNY TEATRÓW

billenium

DORADCA PRAWNY TEATRÓW

139279v1 CMS Logo LawTaxFuture Maxi RGB

WYPOSAŻENIE TEATRÓW DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

zporr mkidn

PREMIERY W 2024 ROKU DOFINANSOWANE PRZEZ

Warszawa-znak-RGB-kolorowy-pionowy

PATRONI MEDIALNI

NowySwiat Logo Napis Czerwone gazetapl logo@2x Wyborcza logo Rzeczpospolita duze new winieta spis 2rgb
Z OSTATNIEJ CHWILI !
X