Z ostatniej chwili

kup bilety online

POLITYKA wystartowała!

Rozpoczęły się próby do naszego najnowszego spektaklu plenerowego POLITYKA. Przygotowuje go dla nas Teatr PAPAHEMA, a premiera odbędzie się już w sobotę 6 lipca na pl. Konstytucji w Warszawie o godz. 17:00. Potem zagramy ją jeszcze dziesięć razy, także w Koneserze na Pradze oraz przed Och-Teatrem na Grójeckiej 65.

Ten niezwykły spektakl to adaptacja (autorstwa reżyserki spektaklu Magdaleny Drab) jednej z pozycji głośnej serii książek Bogusia Janiszewskiego, której podtytuł brzmi „O czym dorośli ci nie mówią”. POLITYKA w prosty i zabawny sposób tłumaczy mechanizmy rządzenia, organizowania się ludzi jako obywateli, zalet i wad demokracji. Choć napisana była dla młodego (w wieku od lat dziewięciu) odbiorcy, naprawdę będzie ciekawa także dla widzów i trochę, i znacznie starszych.

Podczas pierwszych prób, choć formalnie zwanych "czytanymi", zespół (Paulina Moś, Helena Radzikowska, Paweł Rutkowski i Mateusz Trzmiel) już próbuje także układy sceniczne (w czym wspomoże go Jakub Lewandowski) i rytmy (z wyraźnym nawiązaniem do rapu) podawania tekstów (muzykę pisze Albert Pysk a konsultantem muzycznym jest Mateusz Kocięcki). Gotowe są też projekty scenografii i kostiumów (autorstwa Karoliny Fandrejewskiej).

Serdecznie zapraszamy w lipcu!


Dodatkowe informacje

 

GALERIA ZDJĘĆ

Kasa i foyer teatru są wynajmowane od m.st. Warszawy - Dzielnicy Śródmieście

MECENAS TECHNOLOGICZNY TEATRÓW

billenium

DORADCA PRAWNY TEATRÓW

139279v1 CMS Logo LawTaxFuture Maxi RGB

WYPOSAŻENIE TEATRÓW DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

zporr mkidn

PREMIERY W 2024 ROKU DOFINANSOWANE PRZEZ

Warszawa-znak-RGB-kolorowy-pionowy

PATRONI MEDIALNI

NowySwiat Logo Napis Czerwone gazetapl logo@2x Wyborcza logo Rzeczpospolita duze new winieta spis 2rgb
Z OSTATNIEJ CHWILI !
X