Aktualności

kup bilety online

Sukces na Festiwalu "Dwa Teatry" – ZAPISKI Z WYGNANIA zdobywają Grand Prix!

Z ogromną dumą i radością informujemy, że spektakl telewizyjny "Zapiski z wygnania" w reżyserii Magdy Umer został wyróżniony Grand Prix na XXIII Festiwalu "Dwa Teatry", dzieląc to prestiżowe wyróżnienie ex aequo z "1989" w reżyserii Katarzyny Szyngiery.

"Zapiski z wygnania" to głęboko poruszająca adaptacja książki Sabiny Baral, która opisuje trudne doświadczenia dwudziestoletniej emigrantki i jej rodziny zmuszonych do opuszczenia Polski w 1968 roku. Scenariusz, który powstał dzięki współpracy Magdy Umer i Krystyny Jandy, w doskonały sposób oddaje emocje tamtych wydarzeń.

W przedstawieniu wystąpili Krystyna Janda i Janusz Bogacki z zespołem muzycznym w składzie: Tomasz Bogacki (gitara), Mateusz Dobosz/Paweł Pańta (kontrabas), Patryk Dobosz (perkusja), Marek Zebura (skrzypce). 

Nagrodzony spektakl można obejrzeć w serwisie VOD TVP, a także na żywo na scenie Teatru POLONIA już 26 sierpnia i 13 września 2024. 

"Dwa Teatry", festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej, odbywa się raz w roku i jest konkursem słuchowisk radiowych i spektakli telewizyjnych.

Serdecznie gratulujemy Twórcom spektaklu! 

 


Dodatkowe informacje

 

GALERIA ZDJĘĆ

Kasa i foyer teatru są wynajmowane od m.st. Warszawy - Dzielnicy Śródmieście

MECENAS TECHNOLOGICZNY TEATRÓW

billenium

DORADCA PRAWNY TEATRÓW

139279v1 CMS Logo LawTaxFuture Maxi RGB

WYPOSAŻENIE TEATRÓW DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

zporr mkidn

PREMIERY W 2024 ROKU DOFINANSOWANE PRZEZ

Warszawa-znak-RGB-kolorowy-pionowy

PATRONI MEDIALNI

NowySwiat Logo Napis Czerwone gazetapl logo@2x Wyborcza logo Rzeczpospolita duze new winieta spis 2rgb
Z OSTATNIEJ CHWILI !
X